Koka logu atjaunošana
Koka logus ir nepieciešams regulāri atjaunot, lai to kalpošanas laiks būtu ilgāks un tie izkatītos kā jauni
Terases atjaunošana - vienkārši, kvalitatīvi un ātri
Dārza mēbeļu kopšana un atjaunošana
Koka dārza mēbeles ir nepieciešams ik pēc kāda laika atjaunot, lai tās vienmēr izskatītos labi un kalpotu pēc iespējas ilgāku laiku.
Koka ārdurvju atjaunošana
Kad koka durvīm vecā apdares kārta sāk lobīties no virsmas vai sāk izbalēt, plaisāt, kā arī zaudē savu sākotnējo izskatu, jāsāk gatavoties šādu durvju atjaunošanas darbiem. Šajā rakstā sniegsim padomus koka ārdurvju atjaunošanai un apdarei, kā arī atbildēsim uz biežāk uzdotajiem jautājumiem.
Koka detaļu atjaunošana iekštelpās
Vairumā iekštelpu interjeru atrodamas dažādas koka detaļas. Lai tās kalpotu ilgi un izskatītos labi, tās nepieciešams atjaunot. Šajā rakstā sniegsim ieteikumus un atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par dažādu koka detaļu atjaunošanu.
Ģipškartona sagatavošana apdarei
Dāžādu laku starpslīpēšana
Izgatavojot dažāda veida mēbeles un citus
koksnes izstrādājumus, parasti tiek izmantots koksnes aizsardzības līdzeklis, kas pagarina
kokmateriāla mūžu, uzlabo tā izskatu un pasargā to no ārējās vides
ietekmes, kā arī dažādiem bojājumiem. Viens no koksnes
populārākajiem aizsardzības līdzekļiem ir laka, kas izceļ koka
dabisko tekstūru un palīdz radīt mājīguma sajūtu ikvienā mājoklī
vai uzlabo tā apdares izskatu. Līdzīgi kā paša kokmateriāla
apstrādes un sagatavošanas procesā, arī to lakojot, lai panāktu
maksimāli vēlamo rezultātu, laka tiek slīpēta. Kādi ir
visizplatītākie laku veidi un kādas ir to īpašības? Kādu slīpēšanas
ātrumu un metodi izvēlēties, slīpējot laku?
Pakāpienu un margu atjaunošana un eļļošana
Smilšpapīru veidi un to uzbūve
Smilšpapīri tiek plaši izmantoti dažādās nozarēs - koksnes un metāla apzstrādē, remontdarbos, auto virsbūvju atjaunošanai, kā arī dažādiem aviācijas darbiem. Smilšpapīrus jeb abrazīvos materiālus pēc to struktūras var izdalīt trīs galvenajos veidos – uzklātie smilšpapīri, trīs dimensiju šķiedras smilšpapīri un abrazīvās švammes.
Masīvas koksnes un finiera slīpēšana
Dažādas koka sugas pēc to īpašībām var iedalīt 3 galvenajās kategorijās - cieta koksne, koksne ar sveķiem vai eļļu un mīksta koksne. Pateicoties dažādas koksnes atšķirīgajām īpašībām, katrai no tām var atšķirties vispiemērotākais slīpēšanas veids un ātrums. Ar ko atšķiras dažādi kokšņu veidi? Kādu slīpēšanas ātrumu izvēlēties, lai nesabojātu kokmateriālu?
Koksnes plākšņu veidi un to slīpēšana
Kokapstrādē tiek izmantoti dažādi kokmateriālu plākšņu veidi. Populārākie no tiem ir - saplāksnis jeb tautā sauktais "finieris", koka skaidu plāksne un dažādas cietības MDF kokšķiedru plāksnes. Šiem plākšņu veidiem ir atšķirīga cietība, struktūra un tāpēc katram plākšņu veidam ir atšķirīgi slīpēšanas parametri. Viens no šiem parametriem ir slīpēšanas ātrums. Kā apstrādāt ar slīpmateriāliem dažādus plātņu veidus un kādus slīpēšanas ātrumus izvēlēties?